I morgen kommer det en hund hit til meg og hunden blir til søndag.
G og B har aldri sett denne hunden før, så hvordan reaksjonen blir aner jeg ikke.
Hunden kan kan selvfølgelig gå løs inne, men selv om vi har inngjerda hage så må hunden stå i bånd, fordi den løper etter biler.
Kattene kan jo da løpe rundt i resten av hagen, hvis de tør...
Günther og Brage har maten sin i et siderom til gangen og på andre siden går trappa ned til kjelleren der hvor katteluka er.
Jeg lurer på om hunden skal få tilgang til stua, mens jeg lukker døra mellom stua og gangen, slik at kattene kan ha tilgang til resten av huset.
Kollisjonen da blir hvis de treffer på hverandre ute, men hunden står altså i bånd.
Hva syns dere...bør jeg holde de helt adskilt hele tiden eller bør de få mulighet til å snuse og hilse ?
Hvordan reaksjonen blir vet jeg ikke, de har jo ikke truffet hverandre før.
Der vi bodde før, da holdt kattene seg borte når naboens hunder var ute - de var redde.
Hunden er en liten pusling som ikke gjør noe som helst av seg bortsett fra at han skal løpe etter biler, ellers er han snill som et lam, men med en viss interesse for katter ifølge mamman hans.
Ja, spørsmålet var altså:
Bør de få hilse og ha tilgang til de samme rommene eller bør jeg konsekvent holde de adskilt hele tiden ?