Min kjære pus er blitt 14 og er ikke like mye ute som før. Men når hun er ute er hun veldig aktiv og sprek :love:
Klørne er blitt veldig lange fordi hun ikke får slitt dem ordentlig ned. Det ser litt vondt ut, for hun får ikke trekt dem inn helt.
Her i nabolaget er det mange mange katter hun må forsvare seg for, og hun liker å klatre litt i trær, så hun trenger sine klør.
Hun går litt rart, så jeg mistenker at det plager henne. Men jeg vil ikke risikere å gjøre slik at hun ikke får brukt klørne når hun trenger det. Og vil helst klare det selv siden en tur i bil til vet blir enorm påkjenning på gamlemor med bilskrekk :wink[1]:
Burde jeg klippe klørne hennes littegranne? Er det noen som har gjort det og som har liknende erfaring med eldre puser?