Det er ikke så lenge til Timmy skal få begynne å være ordentlig utepus. Vi har hatt ham ute bittelitt allerede, men da under tett oppsyn og bare noen minutter av gangen. Han har blitt tøffere og tøffere for hver gang, og i går strenet han avgårde i sitt eget tempo.
Men hvordan bør vi gjøre dette når han skal begynne å gå fritt ute? Vi kommer selvsagt til å være ute sammen med ham de første gangene/dagene, men hvordan bør vi gjøre det? Bør vi la ham gå fritt der han selv har lyst og bare ha et halvt øye på ham? Eller bør vi fotfølge ham rundt så vi er sikre på at han ikke forsvinner?
Jeg er bare så redd han skal forsvinne helt for oss, gå seg bort eller noe sånt, selvom dette sikkert er en litt feil bekymring.
Noen tips til hva vi bør gjøre?
Kan legge til at vi har masse skog rundt huset vårt. Selve hovedveien er en del meter unna, så den blir nok ikke noe problem.